Poradnik ślubny – a co to?

Tworzymy zgrany zespół, nasza praca w głównej mierze ogranicza się do czystej obserwacji, w ulotności chwili można zobaczyć najwięcej, dlatego zamiast Wami kierować, wolimy obserwować i w ten sposób budować piękną historię dnia. Bardzo ważne abyście polubili nasz styl, to bardzo intymna rzeczywistość, w takim właśnie klimacie będą wasze zdjęcia, – jeśli macie listę ujęć – niestety musicie wyrzucić ją w kosz – nie chcemy tracić czasu na studiowanie przykładowych zdjęć, jakie nam dostarczycie – potrafimy myśleć i wykonać je sami.
Co jeśli interesują mnie wyłącznie zdjęcia, bądź chcę tylko reportaż filmowy?

Najczęściej pracujemy w duecie – takie połączeniem daje nam nawzajem bardzo duży komfort sytuacji, i gwarancję, że jeden drugiemu nie będzie przeszkadzał. Jeśli jesteście zdecydowani wyłącznie na FOTOGRAFIĘ, bądź wyłącznie na FILM – piszcie śmiało. Nie stanowi to dla Nas najmniejszego problemu – zdarzają się śluby, ze pracujemy oddzielnie. I w tym również jest siła– gdyż możemy od siebie odpocząć 🙂

Jaki jest wasz Plan na udany reportaż?
Wszystko w waszych rękach, od momentu przebudzenia jesteśmy sfokusowani na Was. Wspólnie ustalimy godzinę, o której mamy zjawić się u Was. Zazwyczaj czynimy to w trakcie spotkania bądź rozmowy telefonicznej w tydzień poprzedzający Wasz ślub-wtedy planujemy przebieg całego dnia. Pracujemy nie dłużej niż do 1.00 w nocy – to nasz bufor bezpieczeństwa, aby bezpiecznie wrócić do domu.

Jaki pomysł serwujecie na plener ślubny?
Plenery ślubne to nasze oczko w głowie. Do nich zawsze przygotowujemy się podwójnie. Zachęcamy Was, aby plener zorganizować w inny dzień niż dzień Waszego ślubu. Daje nam to spory wachlarz możliwości zaplanowania tego dnia. Sesję plenerową zawsze z Wami omawiamy abyście wiedzieli, jakie są nasze pomysły – może będziecie mieć lepsze – wtedy zmieniamy je zgodnie z Waszymi sugestiami. Sesja plenerowa zazwyczaj trwa około 3-4 godzin. Żadne miejsce nas nie ogranicza. Jeśli życzycie sobie plener w górach – żaden problem, chcecie plener nad morzem – jedziemy. Miejsce, oraz odległość nie stanowią dla nas najmniejszego problemu.

O co pytać fotografa ślubnego?

Co powiecie na plener ślubny za granicą kraju?
Jeśli macie wspaniałą alokację za granicą, a zdjęcia w niej zawsze były Waszym marzeniem – opowiedzcie Nam o tym. Zaplanowanie sesji zagranicznej z rocznym wyprzedzeniem zazwyczaj wiąże się z bardzo dużymi upustami na loty, rezerwacje miejsc hotelowych – pomożemy Wam zorganizować taki wyjazd. Uwielbiamy wyzwania, więc każde nawet najbardziej odległe miejsce to motywujący zastrzyk adrenaliny – a efekt finalny jak nie trudno się domyślić będzie piorunujący. Zerknijcie zresztą sami na jedną z takich sesji: Plener narzeczeński na Majorce

Kiedy rezerwujemy termin ślubu?
Wszystko zależy od Was, najczęściej już rok przed ślubem, mamy mnóstwo spotkań w sprawie ślubów. Terminy letnie oblegane są bardziej i ilość zapytań na dany termin często dubluję się 4 bądź 5 krotnie. Nasza recepta jest jedna – im szybciej tym lepiej. Warunkiem koniecznym rezerwacji terminu jest odpisanie umowy i wpłata zadatku.

Co jeśli odległość staje się przeszkodą do spotkania z Nami?
Próbujemy ją oszukać W dobie internetu nic nie stoi na przeszkodzie, aby się poznać wykorzystując różnego rodzaju komunikatory video np. Skype. Wszelkie szczegóły omawiamy w trakcie takiej konferencji, na podstawie uzyskanych od was informacji przesyłamy drogą pocztową umowę, do Was należy wyłącznie jej podpisanie, odesłanie oraz wpłata zadatku na konto bankowe.

Ile kosztuje fotograf na wesele?

Ile kosztuje fotograf ślubny

jak zrobić dobre zdjęcie

ile zarabia fotograf

obróbka zdjęć ślubnych

 

szukam fotografa. na ślub

Portfolio fotografa – Na co zwrócić uwagę

Zdjęcia z przygotowań Panny Młodej

Zdjęcia z ceremonii ślubnej

zdjęcia z zabawy weselnej

Sesja ślubna

Dwóch fotografów na ślub

Za markę się płaci

Pakiety ślubne

Przeglądając oferty warto zwrócić uwagę na pakiety ślubne:

  • Ile zdjęć otrzymacie,
  • Godziny pracy fotografa ślubnego,
  • Czy zdjęcia będą poddane obróbce ( nie mylić z przeróbką) jeśli tak to czy wszystkie,
  • Czy zostaną wykonane na życzenie zdjęcie rodzinne, grupowe itp.
  • Czy w cenę wliczony jest nocleg,
  • Czy dojazd jest w cenie czy liczony dodatkowo,
  • Czy fotograf ślubny posiada zapasowy aparat,
  • Czy otrzymacie album, foto książkę itp. ? I tutaj bardzo ważna kwestia. Jeśli jest informacja, że w cenie jest foto książka, to sprawdzajcie jaka to foto książka. Ceny foto książek zaczynają się od 30zł a sięgają nawet 1000zł i więcej.