Kraków jest wyjątkowym miejscem, szczególnie na mapie ślubnej. Urzekające wąskie uliczki starego miasta, które w słoneczny dzień same wyznaczają granice światła i cienia są niesamowitą alokacją na plenerowe zdjęcia ślubne w Krakowie.

Plenerowe zdjęcia ślubne w Krakowie

Mało znajdziemy dziś miast owianych tak bezkresną i fantazyjną legendą jak Kraków. Tutaj tradycja miesza się z nowoczesnością, a miejscowy krajobraz skąpany jest wręcz w znakach historii całego naszego kraju, przybierających postać zabytków architektury, a także zjawisk przyrodniczych. Warto byłoby, aby fotograf ślubny potrafił wszystkie te elementy na swoich pracach połączyć w całość, dzięki czemu otrzymany zostanie efekt niemożliwy do podrobienia, a stanowiący idealne dopełnienie całej sesji ślubnej.

Krakowski Kazimierz – tu oddycha się legendami wielu kultur.

Jest to jedno z najbardziej legendarnych miejsc na mapie Krakowa. Naznaczone bogatą historią, w dawnych latach stanowiące dzielnicę żydowską. Dziś mieści się tam ponad 500 lokali oraz liczne budynki o charakterystycznej architekturze, którą z pewnością ciekawie będzie można zaprezentować na ślubnych zdjęciach plenerowych, nie tylko w kolorowej, ale także w czarno – białej tonacji lub w sepii. Z uwagi na zabytkowy charakter Kazimierza, warto skoncentrować się na fotografii retro. Miejscami plenerowymi mogą być okolice synagog, kościołów czy też wnętrza lokali przyjmujących gości w każdej porze dnia.

Rynek Główny – tradycja zawsze się obroni!

Kraków pochwalić się może jednym z najpiękniejszych rynków w Europie, dlaczego więc nie umieścić tego piękna na fotografii ślubnej? Nawet w deszczowy dzień sesja na krakowskim Rynku Głównym może zaprezentować się nad wyraz ciekawie i niebanalnie!
Kopiec Kraka – miejsce magiczne! Okolice Bazyliki Mariackiej aż proszą się o to, aby wykorzystać je na fotografiach z pleneru ślubnego. Warto także zwrócić uwagę na niezwykle reprezentatywny pomnik Adama Mickiewicza oraz Sukiennice, będących jedną z najjaśniejszych wizytówek Krakowa. Także kamienice funkcjonujące przy Rynku Głównym w Krakowie stać się mogą wzorowym tłem dla ślubnych zdjęć sesyjnych, wykonanych na spacerze.

Plener w Krakowie po zmroku – światła wielkiego miasta.

Wieczorem Kraków zmienia się w prawdziwie europejskie miasto. Przez wielu zwany jest polskim odpowiednikiem czeskiej Pragi. Każdy z nas z pewnością sam wyrobi sobie opinię na ten temat. Nie można jednak zaprzeczyć, że Kraków oświetlony po zmierzchu milionami lamp i światełek staje się dla fotografa zupełnie nowym środkiem plastycznym do uchwycenia w działaniach aparatu. Sesja wykonana dla Pary Nowożeńców może także nabrać nocnego wymiaru, stając się przez to nocnym uzupełnieniem do zdjęć wykonanych raczej w tradycyjnych warunkach. Plener w Krakowie po zmroku można przygotować zarówno na Rynku, jak i w dzielnicach znajdujących się nieco na uboczu, ale w światłach lamp i latarni – równie atrakcyjnych: Wzgórzach Krzesławickich, Dębnikach, Zwierzyńcu, Swoszowicach i innych.

piotr pasiak 1189
piotr pasiak 1181

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu – sacrum z pomysłem.

Jest to zabytek pochodzący z XI wieku, a więc silnie naznaczony historią. W klasztornych warunkach można przygotować przepiękną sesję, pełną fantazji i z sakralnym zacięciem. Elementy religijne zawsze robią niesamowite wrażenie na każdego rodzaju fotografiach. Warto je wykorzystać także w czasie przygotowywania sesji ślubnej. Na obszarze klasztoru w Tyńcu mamy dostęp do miejscowego muzeum, restauracji oraz domu gościnnego. W tak magicznych warunkach każda sesja na tle krużganków, sklepień, schodów nabierze baśniowego klimatu.

Park w Mogilanach – romantyczny wymiar.

Park w Mogilanach wraz z mieszczącym się w nim, zabytkowym kompleksem dworskim zaproponować można wszystkim fotografom, którzy lubią scenerie o nieco arystokratycznym charakterze. Młode Pary również chętnie odwiedzają to miejsce rodem z powieści Bolesława Prusa. Klasycystyczna architektura, portyki arkadowe, przyczółki – to wszystko wspaniale odnajdzie się na tle fotografii plenerowej. Na spacer trzeba koniecznie wybrać się do okolicznego parku, pamiętającego jeszcze czasy renesansu. Przechadzki wśród szpalerów kasztanowych drzew na zdjęciach zaprezentują się znakomicie!

Zakrzówek i Skałki Twardowskiego – wielki błękit!

Bajeczne uroczysko położone w okolicach Bramy Krakowskiej. Liczne, zielone ścieżki przyrodnicze sprzyjają spacerom uwiecznianym potem na zdjęciach. Fotograf jako plenery wykorzystać może jeszcze Jaskinię Okno Zbójnickie, jak i okolice potoku Ruczaj. Skałki Twardowskiego są świetnym, naturalnym kontrastem dla intensywnie zielonego klimatu oraz błękitu nieba w sezonie letnim. Słoneczna aura tego miejsca, uchwycona na zdjęciach, nawet po latach nie traci na świeżości!

Plenerowe zdjęcia ślubne w Krakowie mogą być nie lada przygodą jeśli tylko wspólnie się o to postaracie.Plenerowe zdjęcia ślubne w Krakowie.Plenerowe zdjęcia ślubne w Krakowie