Sesja ślubna w Tatrach – Najciekawsze miejsca

Szukając ciekawych i niebanalnych miejsc na mapie Tatr w celu zaaranżowania kreatywnej sesji ślubnej, koniecznie weźcie pod uwagę lokalizacje często omijane w oficjalnym obiegu. Ich odkrycie od nowa może Was pozytywnie zaskoczyć i przyczynić się do tego, że zaczniecie doceniać te wyjątkowe miejsca w górach. Szlaki turystyczne prowadzące do owych lokalizacji są przystępne, więc dotarcie do wyznaczonego celu nie powinno stanowić większego problemu.

Sesja ślubna w Tatrach

Z własnego doświadczenia polecam każdemu z Was plan działania uwzględniający że sesja ślubna w tatrach odbędzie się przy wschodzie słońca. Światło poranka ma do zaoferowania dużo więcej, niż zachód. Decydując się na plener ślubny w tatrach należy pamiętać, aby odpowiednio sprawdzić jak zachodzi słońce, aby się nie okazało, iż w momencie złotej godziny jesteście nie po tej stronie tatr po których być trzeba przy zachodzącym za górami słońcu.

Rusinowa Polana

Malowniczy zakątek, niedaleko Sanktuarium na Wiktorówkach. Odwiedzałem to miejsce zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Jeśli chcecie wyjść i zrobić sesję ślubną w sezonie wiosenno letnim z pewnością polecam zachód słońca. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż słońce zachodzi tutaj wcześniej niż w innych zakątkach Polski, stąd załóżcie aby być wcześniej. Zachody są cudowne, ale i bardzo szybkie – stąd fajnie jest mieć plan w głowie na to w którym miejscu być.

Miejsce to jest niesamowicie urokliwe i wdzięczne do fotografowania. Na szlaku tym znajdziemy wiele drewnianych schodów. Po wielu z nich poruszać się trzeba z dużą ostrożnością, aby nie upaść, jednak tego rodzaju obiekty znakomicie nadadzą się jako elementy kreatywnej fotografii ślubnej. Z Rusinowej polany jest bowiem moim zdaniem panorama tatr, której widok zapiera dech w piersiach. Całość dopełnia piękno górskiej roślinności, drzew oraz krzewów.

zdjęcia ślubne w górach zdjęcia ślubne w górach rusinowa polana sesja ślubna rusinowa polana zdjęcia ślubne

W sezonie zimowym polecam wschód słońca. Budzące się słońce oświetla zimowe połacie skalne. Skąpane w promieniach wschodzącego słońca będą wyglądać bajkowo. Warto zabrać dobry termos z gorącymi płynami. Dojście z parkingu na Rusinową polanę zajmuję około godziny, uwzględniając jednak fakt, iż zawsze w drodze można zrobić zdjęcia czas ten wydłuża się do dwóch godzin. Plener na Rusinowej polanie na pewno do łatwych nie należy – w zimie wieje tam dość często silny wiatr, co jeszcze bardziej potęguję uczucie zimna.

rusinowa polana tatry, plener na rusinowej polanie, sesja ślubna na rusinowej polanie, zdjęcia ślubne w górach gdzie na plener ślubny w zimie rusinowa polana tatry, plener na rusinowej polanie

Sesja ślubna na Kasprowym Wierchu

Plener ślubny na Kasprowym Wierchu jest zawsze jedną wielką niewiadomą. Głównie ze względu na ekspresowo zmieniające się warunki atmosferyczne na szczycie. Są oczywiście dnia w ciągu roku, gdzie pogoda do zdjęć ślubnych w górach jest idealna. – i najlepiej w nie trafić. Nie mniej jednak coby się tam nie działo, miejsce jest warte każdego wysiłku. Plenery ślubne na Kasprowym Wierchu sprawiają, że zdjęcia wychodzą w aurze tajemniczości, wszechobecnego majestatu tych najwyższych polskich gór. Z odrobiną polotu można z pewnością zaplanować kreatywną sesję ślubną w górach, która pozostanie najlepszym prezentem ślubnym nie tylko dla Was ale i dla całej rodziny.

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch

Jeden z najczęściej zwiedzanych szczytów w Tatrach. Dostać się tam można z pomocą kolejki górskiej. Przejazd kolejką linową na Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m) trwa około 10 minut i odbywa się w dwóch etapach z przesiadką  na Myślenickich Turniach (1325 m n.p.m). Jeśli zdecydujecie się wybrać ten sposób komunikacji pamiętajcie aby zakupić bilety pkl drogą online. W sezonie kolejki do kasy są sporej długości, a posiadając bilet, możemy od razu udać sie do Kuźnic w miejsce wyjazdu.

Gwarantowany czas pobytu na Kasprowym Wierchu dla osób z biletami powrotnymi wynosi 1 godzinę 30 minut. Chcąc zatem w owym czasie się zmieścić na pewno wymagane będzie duże zaangażowanie ze strony Pary Młodej. Dla osłody dodam iż wiatr w górach wieje silniej niż w dolinach zatem taka sesja przybiera tak nieprzewidywalny charakter, iż czasem zdarza się, iż już po godzinie mamy gotowy materiał zdjęciowy.

Nosal – idealny szczyt na sesję ślubną w górach

Bardzo popularny szczyt wśród chętnych do wszelkiego rodzaju sesji, nie tylko plenerowych sesji ślubnych. Stoki są bardzo zalesione, dzięki czemu w trakcie organizacji sesji plenerowej można mieć pewność, że zieleń obecna w przyrodzie znajdzie swoje odbicie także na fotografiach. Z wierzchołków zaobserwować można malownicze krajobrazy Czerwonych Wierchów, a także Giewontu, Doliny Bystrej i Gąsienicowej. Każda para życzy sobie aby ich wymarzony plener ślubny był inny, niż te wszystkie, z którymi mieli styczność na etapie poszukiwania idealnego miejsca na sesję ślubną. Ten szczyt to gwarantuję. Z jego wierzchołka możecie podziwiać piękną panoramę gór, w tym sam słynny Giewont.

Sam szczyt jest świetnie ulokowany, gdyż z jego wierzchołka rozpościera się piękna panorama na tatry. Przy wschodzie słońca można natrafić na unoszące sie w powietrzu piękne dywany mgieł.

piotr pasiak fotograffotograf kraków piotr pasiak fotografia ślubna kraków

Dolina Chochołowska jedna z najpiękniejszych tatrzańskich dolin

To największa pod kątem obszaru dolina położona w Tatrach. Zajmuje cały rejon wsi Witów. Na tle Panoramy Chochołowskiej wychodzą najbardziej magiczne zdjęcia ślubne w formie plenerów. Spaceruje się tu niezwykle płynnie i lekko. Zostaje to łatwo uwiecznione na różnych fotografiach o odmiennej kolorystyce. Świetnie zaprezentować można plenerowe rozwiązania na tle okolicznych schronisk. Do uwiecznienia na tle fotografii plenerowej czekają też w kolejce Polana pod Jaworki, Mnichy Chochołowskie, czy Wyżnia. Widok na Kominiarski Wierch najpiękniejszy jest wiosną, czyli wtedy, gdy kwitną krokusy!

Jeśli marzy Wam się sesja ślubna w krokusach to z pewnością się nie wyśpicie. Warto wtedy aby sesja ślubna w tatrach odbyła się z samego rana, polecam udać się jeszcze przed wschodem słońca, głównie dlatego aby uniknąć tłumów które pojawiają się na szlaku już około godz.9.

Plener ślubny w Dolinie Chochołowskiej – dla kogo?

Z pewnością dla osób nie lubiących stromych podejść. Tutaj szlak jest banalnie prosty a miejsc na odpoczynek przy porannej kawie wystarczająco dużo aby ta wyprawa górska mogła być przez Was zapamiętana jak najlepiej. Szlak jest prosty ale do najkrótszych nie należy, załóżcie iż będziemy potrzebowali około 2h aby dotrzeć do celu, wiec z pewnością buty górskie będą tutaj dobrym rozwiązaniem.

Dolina Strążyska z wodospadem

Kraina geograficzna najpiękniej prezentująca się jesienią. Idealna do plenerów ślubnych o nieco bardziej refleksyjnym charakterze. Na uwagę zasługują wysokie szpalery drzew, na których tle człowiek staje się po prostu drobny i niepozorny. Propozycja dla wszystkich wielbicieli dalekich kadrów, którzy cenią nie tylko koncentrowanie się na Parze Młodej, ale też na wszelkich okolicznościach bajecznej przyrody, wprowadzających do fotografii zupełnie nową jakość. Zdjęcia na tle wodospadu oddają całą elegancję tego miejsca.

Dolina strążyska

Plener ślubny w Dolinie Strążyckiej?

To z pewnością jej punky kulminacyjny jakim jest wodospad Siklawica. Położony jest on w otoczonym wysokimi sosnowymi drzewami gaju, Przekraczając granicę tego gaju czujesz że jesteś w zupełnie innym świecie. Sesja ślubna w dolinie to naprawdę totalnie odjechany pomysł, szczególnie jeśli jesteście odważni i nie boicie sie zmoknąć. Zdjęcia mokrej Pani młodej chłodzącej się w strumieniach wodospadu z pewnością wzbudzą emocję u niejednej osoby oglądającej wasze zdjęcia ślubne.

Dolina Kościeliska

Najatrakcyjniejsze pod względem liczby wapiennych form skalnych miejsce w Tatrach. Jego dodatkowym atutem są także liczne wąwozy oraz jaskinie. Warto wybrać się tutaj na plener ślubny w godzinach wieczornych, gdy odwiedza to miejsce znacznie mniej turystów, niż w ciągu dnia. Jako ciekawy pomysł na tło w czasie sesji wybrać można np. Pośrednią Kościeliską Bramę, liczne potoki oraz kapliczki zbójnickie. To wszystko tworzy niepowtarzalny klimat i z pewnością wpłynie na to iż wasza sesja ślubna w tatrach będzie wyjątkowa.

plener w tatrach

plener w tatrach

Dolina 5 stawów polskich

Krajobraz wysokogórski, Zbocza gór, a także doliny są w znacznym stopniu porośnięte kosodrzewiną, dzięki czemu na zdjęciach plenerowych niezwykle silnie wybija się intensywna zieleń o bardzo soczystym odcieniu. Warto w przypływie pozytywnej energii wybrać się także nad Czarny Staw Polski oraz Szpiglasowy Wierch. Właśnie tam, w promieniach dziennego, górskiego słońca, wychodzą najpiękniejsze zdjęcia! Pomysłów na uatrakcyjnienie sesji plenerowej dostarczą z pewnością także okoliczne zjawiska przyrodnicze, położone niedaleko miejscowych schronisk. 

Mam nadzieję, iż dotrwaliście do końca i wiedza tu zawarta pomoże aby wymarzona sesja ślubna w Tatrach była pełna doskonałych zdjęć. Zerknijcie również na inne moje sesje ślubne: Plener ślubny w Lanckoronie oraz sesję ślubną w Katowicach. Mam dla was jeszcze jedną petardę – a mianowicie podsumowanie 2018 roku, które znajdziecie TUTAJ.