Ślub w plenerze – 5 pomysłów na wyjątkowe wesele w plenerze


Moi kochani – zapewne dopadł i was czas organizacji własnego ślubu i wesela. Zastanawiacie się, czy  model lekko wyświechtanego wesela jest dla was i zadajecie sobie pytanie, czy na pewno właśnie takiego wesela pragniecie? Jeśli tak jest to coś wam powiem. Wspaniale, że takie wątpliwości się pojawiają, dlaczego?

Ciekawe miejsca na ślub w plenerze aż proszą, się żeby je wykorzystać.

Gdzie byście nie mieszkali znajdziecie plener weselny w jakim uwieczni się wasz najwspanialszy dzień w życiu. Odbiegając od rzeczywistości możecie zatopić się w fantastycznej przyrodzie, w lekkim powiewie cichego wiatru, a być może w kroplach deszczu, które tylko czasem stają się kłopotliwe. Jeśli jednak pomyśleć, o tym z innej strony, taki ślub w strugach deszczu może stać się bardziej romantyczny i zapamiętany przez gości.

Ślub w plenerze, a goście?

Właśnie już powyżej zawarłam odpowiedź – goście uprzedzeni wcześniej, o ślubie w nietypowych okolicznościach, zapewne się do tego solidnie przygotują, a w efekcie podziękują za przewspaniałą odskocznię od sztampowych imprez. Jest wiele sposobów na czasem nie sprzyjające warunki pogodowe, jakich nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ślub w jurcie, stodoła na wesele, lub weselny namiot to budowle, które mogą uchronić was od wszelkich zmian pogody w sytuacji kiedy organizujecie wesele w plenerze.

garbusem do ślubu
Ślub w Plenerze

Jak zorganizować wesele w plenerze pod gołym niebem?

Nie jest to aż tak trudne jeśli się tego naprawdę chce. Możliwości jest naprawdę sporo. Każde wydarzenie można przewidzieć, zastanowić się jak je rozwiązać, przygotować się na wszelkie okoliczności już wcześniej. Na ślub w plenerze wyposażenie jest bardzo przydatne – parasole, ciepłe koce, czy nakładki na szpilki dla dam, okażą się niezbędnikiem wspaniałej zabawy, niezależnie od pogody, więc warto się w nie zaopatrzyć i przygotować w takich miejscach, aby każdy z gości mógł skorzystać z tych dobroci.

Ślub kościelny w plenerze – połączenie niemożliwego z możliwym? Wiele księży i biskupów przystaje już na udzielanie ślubów po za świątynią, więc dla chcącego nic trudnego, należy tylko dotrzeć do odpowiednich osób, uzasadnić swój wybór i odpowiednio przygotować miejsce.

Skoro zaś planujecie ślub cywilny w plenerze skąd urzędnik ? Z urzędu – nic prostszego, warunki jakie powinny zostać spełnione są dwa: wybrane miejsce musi gwarantować powagę i podniosłość ceremonii, jak i musi pozostawać bezpiecznym dla uczestników. Wtedy kierownik USC wyrazi zgodę na udzielenie ślubu w plenerze.

polna zdrój miejsce na ślub
pomysł na dekoracje ślubne
stół alkoholowy na ślub

Załatwienie sprawy z urzędnikiem jest jednak dopiero jedną kwestią odhaczoną z listy. Zatem jak zorganizować ślub cywilny w plenerze na dalszych etapach? Przygotowanie miejsca, gdzie odbędzie Się ceremonia jest bardzo ważne. Należy pomyśleć o detalach tj. stolik do podpisywania dokumentów, odpowiednie nagłośnienie, czy honorowe miejsce dla Orła Białego – bez którego ślub nie może się odbyć. Należy też pomyśleć o gościach, zapewnić im miejsca siedzące, coś do picia, gdy jest upał, lub bardzo modne drogowskazy, które pomogą się odnaleźć w przestrzeni.

Miejsce gdzie łatwo można przygotować sielskie dekoracje będzie alternatywą dla szczerego pola, a pobliska rzeka lub szumiący las będą wprowadzały w nieziemski nastrój spokoju. Kiedy zaplanowana sesja fotograficzna w dniu ślubu się nieco przedłuży, goście nawet nie zdążą zauważyć jak długo nie ma Pary Młodej. Jest to idealne rozwiązanie dla Nowożeńców, którzy chcą czegoś innego, zamiast bufiastej imprezy w zimnych murach sal bankietowych☺

Ślub w Plenerze
ślub w starej stodole Dobczyce

A jeśli planujecie coś co zupełnie odbiega od polskiego prawa,  ślub humanistyczny jest dla was. Pobieracie się w środku lasu, na polanie, lub w blasku księżyca na wzgórzu, tylko wy wybieracie, gdzie i jak chcecie się pobrać. Przemowa Pana Młodego może być bardzo długa, ponieważ macie wpływ na to kto, co i kiedy mówi. Wymiana obrączek, czy wiązanie dłoni nawiązuje do standardowych ślubów, jednak ślub humanistyczny nie ma mocy prawnej.

Zachęcam was ogromnie do organizowania wesel po swojemu. W ceremoniach w plenerze jest naprawdę bardzo dużo plusów, które zobaczycie jak już będziecie po imprezie. To co mi się nasuwa na myśl, o weselach w plenerze to: beztroska, radość, celebrowanie szczęścia po za barierami i granicami umysłu. Przeskakujcie☺

Jeśli czas jest waszym sprzymierzeńcem chodźcie za mną, mam inne fajne treści: