Industrialne wesele

Industrializm słowo tak trudne i skomplikowane, a świadczy o prostocie i minimalizmie. Industrialne wesele to coś dla bardzo zorganizowanych kobiet, a dla facetów którzy są twardzielami…Nietypowe porównanie? Wyjaśniam. Nie każdy zaś pasuje do stylu glamour, nie dla każdego koronki i śliczne różowe winietki.

Jeśli wy kobiety i wy mężczyźni połączycie się w jedną całość, a wasze wnętrza są identyczne, bo posiadacie własny styl, twarde reguły, ale wiele miłości i zrozumienia, jesteście idealną Parą Młodą, która wpasuje się w industrialne sale weselne. Jeśli zaś rozpoczynacie swoją podróż z organizacją ślubu i wesela, zachęcam do zorganizowania przyjęcia w obowiązujących najnowszych trendach. Surowe sale, fabryki, czy hale z metalowymi konstrukcjami to coś co oddaje klimat industrializmu. Wybór miejsca nie będzie trudny,  podaję poniżej przykładowe sale weselne w stylu industrialnym:

Cedrowy dworek, Cegielnia Rzucewo Kotulińskiego 6, Ceglarnia, Dolina Cedronu, Stara zajezdnia w Krakowie, Szyb Bończyk w Mysłowicach, Szyb Maciej w Zabrzu,

industrialne weseleindustrialne wesele

Wesele w stylu industrialnym

Jeśli sala weselna w stylu industrialnym zostanie już wybrana, należy zastanowić się jakie dekoracje znajdą się w jej wnętrzu. Styl industrialny absolutnie nie może mieszać się z żadnym innym stylem, dlatego należy zachować odrobinę ostrożności przy wyborze kolorów i detali.

Dekoracje stylu industrialnego opiewają w geometryczne formy, zimne kolory tj. szary, srebrny, bladoniebieski, czy grafit. Obrusy na pięknych metalowych lub szklanych stołach są zbędne, największe talerze w metalicznym kolorze jak i serwetki w graficzne kształty są wskazane i przyozdobią stoły w sposób czysty i nienaganny. Krzesła bez obleczeń, w kolorze srebrnym zawsze będą budziły  Do dekoracji odkrytego dachu możecie wykorzystać stare żarówki lub te nowe które oświetlą białym światłem sporą przestrzeń i nadadzą wnętrzu miękkości i ciepła. A to będzie jedyny element ocieplenia wnętrza.

industrialne wesele

Wasze stroje powinny być odpowiednio zaprojektowane pod wydarzenie w takim właśnie stylu. Ciężki, biały materiał na suknie i prosta forma garnituru szytego na miarę nadadzą odpowiedniej elegancji i fasonu.

Dodatki i papeteria jeśli już się na nie zdecydujecie, też powinny nawiązywać do stylu industrialnego. Winietki industrialne, kwiaty industrialne, lub nawet ogromne balony industrialne napompowane helem są dostępne i można śmiało się w nie zaopatrzyć.

Odważni Państwo Młodzi nie będą bali się pięknie zaaranżować ceglastego wnętrza w ciemnoszare detale. Torty industrialne jednopiętrowe lub wielopiętrowe, zawsze przygotowane będą w kształtny sposób, przyozdobione harmonijnymi dodatkami, tworzącymi spójność i proporcjonalizm. O ile tortu na weselu każdy się spodziewa, takiego dzieła sztuki jakie pojawi się na waszym przyjęciu na pewno nie.

Za atrakcje ślubne na pewno warto wybrać nietypowe występy, np. malowanie światłem, pokazy barmańskie, czy ogniste przedstawienia – idealne wpasują się w klimat wesela industrialnego.

industrialne wesele

Industrialne wesele

Wszechobecny ład, sterylność przestrzeni, nowoczesny design to cechy industrializmu. Industrialne wesele zaaranżowane właśnie w tym stylu będzie oddawało piękno w prostocie i surowości form, ale na pewno pozostanie zaskoczeniem dla gości. Zdjęcia zamieszczone dzięki uprzejmości przyjaciela Dominika Imielskiego – zobaczcie wesele w szybie Bończyk

Zobaczcie również moje inne wpisy:

 

POWRÓT