PORTFOLIO FOTOGRAFA ŚLUBNEGO

Kim jest najlepszy fotograf ślubny? Jakie są te najlepsze fotografie ślubne? Bardzo nie lubię takich zestawień. Zazwyczaj nie mają one nic wspólnego ze stanem rzeczywistym. Najlepsi fotografowie ślubni w Polsce to dla mnie ludzie którzy są w cieniu – miłość do fotografii jest tak silna, że nie czują potrzeby wspinania się na świecznik glorii i chwały. Na niej się skupiają, ją dogłębnie starają się odkryć – a wierzcie mi, że naprawdę jest sens w taką fotografię brnąć i się zatracać. Najlepsze fotografie ślubne to moim zdaniem zdjęcia wymagające od potencjalnego odbiorcy szacunku w postaci czasu jakie z nimi spędza.

Z fotografią jest jak z naszą pasją – im dłużej z nią czasu spędzamy tym bardziej się w niej zatracamy. to moim zdaniem zdjęcia wymagające od potencjalnego odbiorcy szacunku w postaci czasu jakie z nimi spędza. Popatrzcie na to zestawienie jak na próbę oddania szacunku do jednej z najpiękniejszych dziedzin sztuki jaką jest fotografia. Prawdziwa fotografia jest ulotna, nieprzejednana, zaskakująca, w jednych sytuacjach niecierpliwa, w innych nad wyraz oczekująca cierpliwości i czasu. To wszystko co jest sztuką nie może zamykać się w jakichkolwiek ramach. Tutaj mam nadzieję, iż nic się w żadnych ramach nie zamyka – ulatuję, płynie i zmusza do zastanowienia…

“ NAJLEPSZA FOTOGRAFIA TO TA, KTÓREJ SIĘ JESZCZE NIE WYKONAŁO”

Kluczem do zrozumienia w czym tkwi siła danego zdjęcia i faktu, iż dane portfolio fotografa ślubnego wyróżnia się na tle innych jest świadomość jakich zdjęć się oczekuję. Jeśli jesteście ludźmi szukającymi fotografii unikalnej, nieprzerysowanej, momentami zaskakującej i przede wszystkim pełnej prawdziwych emocji – z pewnością jesteście w dobrym miejscu. To jest również i mój kucz do traktowania fotografii ślubnej jak życiowej pasji nie celu.

Dobry fotograf ślubny już w dniu waszego ślubu realizuję ogólny plan jakich zdjęć potrzebuję, aby Wasz reportaż był niepowtarzalny i wyjątkowy. Bez względu na to czy organizujecie wesele w stodole, czy wasze przyjęcie odbędzie się w pięknej pałacowej sali, czy też dworku na wesele przystosowanym – każdy ślub ma swój niepowtarzalny klimat. To jest Wasza Historia, pełna waszych bohaterów, niepowtarzalnych momentów – sedno dobrej fotografii ślubnej to umiejętność łączenia spontanicznych wątków, wzruszeń, emocji w jedną spójną całość tworzącą historię tego dnia.

portfolio fotografa ślubnego

Czarno-Białe zdjęcia ślubne – Passe czy klasyka?

Profesjonalne portfolio fotografa ślubnego to również umiejętność selekcji materiału. Najdostojniejsza moim zdaniem jest fotografia czarno-biała, w dużo bardziej czytelny sposób oddaje zamysł fotografa. Czarno białe zdjęcia ślubne mogą dla całego reportażu ślubnego mieć kluczowe znaczenie. Są bardzo istotnym uzupełnieniem kolorowych zdjęć ślubnych. Czarno-białe zdjęcia ślubne pozwalają na skupienie uwagi na najistotniejszych dla dobrze wykonanego reportażu ślubnego emocjach, w zupełnie inny sposób oddają kształty fotografowanych przedmiotów. Barwy w takich sytuacjach odciągają sporą cześć uwagi od prawdziwego przesłania.

Oglądający może nie zwrócić uwagi na subtelny szczegół, który ginie w kolorze, natomiast w czarno białym zdjęciu stanowić może kluczowy punkt danej fotografii.  Niejednokrotnie zdarza się tak, iż fotografia przedstawiona w odcieniach czerni i bieli dopiero wtedy nabiera odpowiedniej szlachetności. popatrzcie zatem na moje portfolio nie przez pryzmat konieczności posiadania w nim zdjęć czarno-białych, ale głównie jako celowy zabieg zmuszający osoby oglądające do interakcji.

czarno białe zdjęcia ślubne

PORTFOLIO FOTOGRAFA ŚLUBNEGO

Portfolio fotografa ślubnego to nic innego jak wizytówka, z którą udaję się on do ludzi. Im jest ona piękniejsza, im bardziej elegancka i interesująca tym bardziej dana osoba jest zapamiętywana. Wybierajcie fotografa świadomie, niech jego portfolio będzie urozmaicone, bogate w reportaże ślubne, sesje narzeczeńskie, plenery ślubne, ale i w projekty fotograficzne, które wykonuje dla siebie.

Taki człowiek z pewnością będzie dla was idealnym kandydatem, pasjonatem fotografii , a nie tylko rzemieślnikiem poprawnie wykonywającym swój zawód. Tylko wtedy wasze zdjęcia ślubne również będą pełne pasji, będą niebanalną pamiątką jednego z najważniejszych dni waszego życia. Mam nadzieję, iż do końca dotrwaliście, a tekst wzbudził w Was pytania, warte znalezienia odpowiedzi.