Fotografia Rodzinna – 5 pomysłów na zdjęcia rodzinne

Fotografia rodzinna to coś co uwielbiam. Emocje jakie biją ze zdjęć zarażają ludzi, którzy je oglądają, tak jak by chciały wyrwać się z fotografii na świat…trzymając w dłoni zdjęcia rodzinne, przyglądamy się z zaciekawieniem kto i co na nich robi, jest to zazwyczaj bardzo śmieszne doświadczenie, gdyż dzieciaki dodają ogromnej mocy i fantastyczności wszelkim fotografiom. Każdy z nas zapewne borykał się z problemem braku wspólnych zdjęć –  Sesja rodzinna to jedyne rozwiązanie.

Sesja rodzinna w plenerze jest dobra na letni czas, kiedy można zabrać dzieciaki w każdą okoliczną przyrodę, kiedy można bawić się na łące w dmuchawce lub puszczać latawca. W uśmiechu dzieci i szaleństwie rodziców widać będzie to szczęście jakie wspólnie tworzy rodzina. W lesie, gdzie przez korony drzew przebijają się promienie słońca cudownie uchwycić można urodę i blask rodziny trzymającej się za ręce.

Kiedy jednak dzieciaki są odporne lub troszeczkę starsze, zimowa sesja rodzinna to przepiękne ukazanie w fotografiach na skrzypiącym mrozie gorącej miłości pomiędzy rodzicami, a dziećmi lub czasem zadziornej relacji między rodzeństwem. Przytulanie lub przekomarzanie, rzucanie się śnieżkami podczas kiedy sypie śnieg, wspólne lepienie bałwana w przepięknej wcześniej wybranej scenerii, będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich członków rodziny. Co najważniejsze, te emocje i chwile szczęścia zostaną uchwycone łapaczem momentów, czyli aparatem i zostaną z wami na zawsze.

fotografia rodzinna
fotografia rodzinna
fotografia rodzinna
fotografia rodzinna
fotografia rodzinna
fotografia rodzinna

Waszym priorytetem jest sesja rodzinna z niemowlakiem? Nic trudnego, wystarczy spełnić kilka obowiązków, aby kochane niemowlę nie miało powodów do kapryszenia☺ odpowiednie przygotowanie to podstawa do wykonania wspaniałych zdjęć. Jeśli jednak jesteście przekonani, że wasza pociecha zawsze w obcym miejscu jest nie w sosie, zaproście fotografa, aby wykonana sesja rodzinna w domu zapewniła maluchowi jak najmniej stresujących momentów i przestrzeń w której się znajdziecie była dla niego bezpieczna. W miejscach w których maluszek będzie czuł się swobodnie efekty końcowe zwrócą się z nawiązką.

Zdjęcia rodzinne to coś co uwielbiam.

W natłoku obowiązków, w lecącym jak z bicza czasie nie ma nigdy go wystarczająco na uchwycenie chwil z rodziną. Na ukazanie piękna dziecka, które tak szybko dorasta. Płynące dni nie poczekają na decyzje związane z wykonaniem zdjęć lub profesjonalnej sesji rodzinnej. Nie czekaj długo, bo nim się obejrzysz, a najpiękniejszy czas będzie już za tobą. Sesja rodzinna w studio jest dobrą alternatywą, kiedy masz mało czasu. Wszystko od podstaw rzetelnie przygotowane, wystarczy pojawić się w umówionym terminie i tak naprawdę w ciągu chwili zdobędziesz pamiątkę na całe życie, zdjęcia rodzinne same wpadną w twoje ręce, a kiedy zobaczysz efekty nigdy nie pożałujesz, że się zdecydowałeś.

Takie wywołane i powieszone zdjęcia rodzinne na ścianie, będą zawsze przypominały, o cudownych czasach. Zdjęcia rodzinne w salonie, gdzie przyjmujemy gości, gdzie toczy się większość naszego życia, ożywiają smutne ściany i są najlepszą galerią jaką tylko można sobie wymarzyć, bo kto nie kocha patrzeć na miłość i beztroskę?

A jakie pomysły na zdjęcia rodzinne lub jak się ubrać na sesję rodzinną zawarte poniżej.

Jedyne co mogę wam podpowiedzieć w temacie: sesja rodzinna jak się ubrać, to kierujcie się sercem. Najważniejsze, abyście wiedzieli czego chcecie, co chcecie pokazać i na czym najbardziej wam zależy w efekcie końcowym.

Najlepiej zacząć od zastanowienia się czy to będzie sesja rodzinna, sesja brzuszkowa, sesja świąteczna, czy sesja narzeczeńska, a może sesja z dziadkami lub innymi członkami rodziny? Jeśli wiecie już jaką sesję chcecie wybrać łatwo będzie przygotować stroje dla każdego uczestnika. Przechadzka po świecie sesji lub pojedynczych fotografii może być bardzo długa, jeśli nie trzymamy się konkretów.

Pomogę wam nie zwariować przy wyborze ubrań (ja zabrałam 3 wielkie torby wybranych stylizacji, kiedy wybierałam się z rodziną na sesję świąteczną😛 chciałam perfekcyjne zdjęcia, co, o mało w rezultacie nie zakończyło się fiaskiem, gdyż chaos przy przebieraniu zabrał więcej czasu, niż samo cykanie fotek, a  i tak nie byłam w stanie wybrać tych wszystkich różnych fotografii, dlaczego? Bo zdecydowałam, że najważniejsi jesteśmy MY, a nie to co mamy na sobie. ).

Podsumowując: jeśli wiecie już jaka i w jakim klimacie będzie sesja foto i jak długo ma trwać, proponuję kilka dni wcześniej przewertować szafę, wybrać maksymalnie 3 stylizacje dla każdego uczestnika, każda może przedstawiać inny klimat, należy jednak pamiętać, o rozsądnym doborze kolorów i wzorów. Stroje muszą elegancko wkomponować się w scenerię sesji, aby nie wprowadzały zamieszania i nie odciągały uwagi od bohaterów, czyli was.

Fotografia Rodzinna – 5 pomysłów na zdjęcia rodzinne?

  • fotografia rodzinna wypada najlepiej w momencie kiedy nie myślicie o niej. Wymyślcie jakiś plan dnia, wspólnie gotowanie, zabawy na świeżym powietrzy z dzieciakami, czy nawet wspólne spędzenie przedpołudnia w łóżku – to wystarczy abyście zapomnieli o fakcie iż ktoś wam robi zdjęcia.
  • Poświęćcie jeden dzień i zaplanujcie super ciekawą wycieczkę. Może to być schronisko. Sesja rodzinna w górach to super pomysł. Znajdźcie trasę o niedużym stopniu trudności, może to być Beskid niski, gdzie na szlaku poradzą sobie nawet dzieci. Chodzi o to aby wyjść ze swojej strefy bezpieczeństwa – dać się porwać przygodzie. Fotograf z pewnością będzie miał pełne ręce roboty.
  • Sesja rodzinna w plenerze z pewnością będzie udana jeśli nie będziecie zwracać uwagi na fotografa, na to kiedy wam wykonuje owe zdjęcia. Takie fotografie rodzinne są dużo ciekawsze aniżeli te, w których gapicie się na każdym zdjęciu w aparat. Po prostu zajmijcie się sobą i pozwólcie tej historii płynąć.
  • Zastanówcie się jakich zdjęć oczekujecie. Czy mają to być zdjęcia pozowane czy jak wyżej wspomniałem foto relacja z wyprawy, wspólnie spędzonego dnia. Osobiście nie wierze w szybkie sesje. Zdjęcia rodzinne z nich są mega sztuczne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest tzw storytelling – ale o to zadba solidny fotograf. To on Wam naświetli swój pomysł by ten dzień wspólnie spędzony był i dla niego świetną zabawą i kreatywnym czasem.
  • I na sam koniec 🙂 Nie patrzcie przez pryzmat portfela. Dobra fotografia rodzinna musi kosztować. Kreatywny fotograf, który najczęściej poświęci dla was około 4-5h z pewnością nie wykona dla was sesji za 150-200 zł. Jeśli zastanawiacie się ile kosztuje sesja zdjęciowa rodzinna – odpowiem Wam – to koszt rzędu 600 zł.

Zobaczcie również moje inne sesje rodzinne:

POWRÓT