Zdjęcia ślubne w Farmona hotel & spa Ani i Tomasza to dowód na to, że ślub nie musi być utartym do granic możliwości schematem wpisującym się w Polską tradycję. Nic nie mamy do tradycji – sami staramy się ją kultywować. Bardzo ważnym jest fakt aby oddzielać to co jest tradycją w wymiarze sacrum, od tej, która w wymiarze profanum. To ona niszczy formę przekazu czyniąc ją błahostką. Chcę aby wprowadzenie prowokowało – zmuszało do zastanowienia się czego jesteśmy bliżej sacrum czy profanum.

Farmona hotel & spa – miejsce z charakterem

Na południu bardzo brakuję miejsc przykuwających uwagę. Farmona hotel & spa z pewnością nie wpisuję się w ten ranking. Tutaj wszystko ze sobą współgra. I mimo tego iż miejsce nie należy do najprostszych w pracy fotografa – jest genialną płaszczyzną do zmagania się ze swoimi ograniczeniami, płaskim myśleniem, techniczną blokadą uniemożliwiającą proces twórczy.

Zdjęcia ślubne w Farmona hotel & spa Ani i Tomasza.

Był jak dźwięk fortepianu w rękach wirtuoza, brzmiał czysto, donośnie, bez wspomagaczy w postaci innych instrumentów –  był zapisaną pełnią. Pierwsze co usłyszałem po spotkaniu z Anią były słowa – rób co chcesz i jak chcesz – nie wpisuj się w stereotypy – dajemy ci wolną rękę.Długo czekałem na tego typu słowa – bo w świetle poprzednich słów, fotografia ślubna w Polsce jest mocno podzielona, na tych którzy szukają, cały czas jednak w tyle głowy mając fakt, iż ślubny must have musi się wpisać w dokumentacje dnia, od tych którzy za wszelką cenę próbują przełamywać stereotypy myślenia i intelektualne bariery odbioru tworząc nowy kierunek rozwoju.

Tak właśnie powinna się rozwijać fotografia ślubna !

W połowie sezonu wiem, że mam kilka par, które owe bariery pozwolą mi przełamać, są śluby na które nie mogę się doczekać i te, które dziś czekają na etap postprodukcji. Tutaj celowo ilość zdjęć czarno białych przeważa – chce zwrócić szczególną uwagę na emocję, a monochrom idealnie do tej formy przekazu jest przypisany. Zapraszam was zatem na reportaż ślubny Ani i Tomka. Rozkoszujcie się tym co stało się również moim udziałem.

Vance Joy – Georgia

 

Leave A

Comment

Sierpień 2, 2017
Świetna robota Piotr! Oglądnąłem z prawidziwą przyjemnością. Nowy, świetny zawodnik na polu ślubnego reportażu! Love it!
Odpowiedz
Sierpień 6, 2017
Co za miejsce, co za para. Świetna robota !
Odpowiedz