MENU

Najciekawsze miejsca na plener ślubny w Tatrach

Szukając ciekawych i niebanalnych miejsc na mapie Tatr w celu zaaranżowania pomysłowego pleneru ślubnego, koniecznie weźcie pod uwagę lokalizacje często omijane w oficjalnym obiegu. Ich odkrycie od nowa może Was pozytywnie zaskoczyć i przyczynić się do tego, że zaczniecie doceniać te plenery, które do niedawna wydawały się Wam trudne do zaaranżowania, by mogły oddać całą elegancję i unikalność danego spotkania.

Z własnego doświadczenia polecam każdemu z Was plan działania uwzględniający że sesja ślubna w tatrach odbędzie się przy wschodzie słońca. Światło poranka ma do zaoferowania dużo więcej, niż zachód. Decydując się na plener ślubny w tatrach należy pamiętać, aby odpowiednio sprawdzić jak zachodzi słońce, aby się nie okazało, iż w momencie złotej godziny jesteście nie po tej stronie tatr po których być trzeba przy zachodzącym za górami słońcu.

Rusinowa Polana

Malowniczy zakątek, niedaleko Sanktuarium na Wiktorówkach. Odwiedzałem to miejsce zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Jeśli chcecie wyjść i zrobić sesję ślubną w sezonie wiosenno letnim z pewnością polecam zachód słońca. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż słońce zachodzi tutaj wcześniej niż w innych zakątkach Polski, stąd załóżcie aby być wcześniej. Zachody są cudowne, ale i bardzo szybkie – stąd fajnie jest mieć plan w głowie na to w którym miejscu być.

Miejsce to jest niesamowicie urokliwe i wdzięczne do fotografowania. Na szlaku tym znajdziemy wiele drewnianych schodów. Po wielu z nich poruszać się trzeba z dużą ostrożnością, aby nie upaść, jednak tego rodzaju obiekty znakomicie nadadzą się jako elementy kreatywnej fotografii ślubnej. Całość dopełnia piękno górskiej roślinności, drzew oraz krzewów.

zdjęcia ślubne w górach zdjęcia ślubne w górach rusinowa polana sesja ślubna plener w tatrach rusinowa polana zdjęcia ślubne plener w tatrach

W sezonie zimowym polecam wschód słońca. Budzące się słońce oświetla zimowe połacie skalne. Skąpane w promieniach wschodzącego słońca będą wyglądać bajkowo. Warto zabrać dobry termos z gorącymi płynami. Dojście z parkingu na Rusinową polanę zajmuję około godziny, uwzględniając jednak fakt, iż zawsze w drodze można zrobić zdjęcia czas ten wydłuża się do dwóch godzin. Plener na Rusinowej polanie na pewno do łatwych nie należy – w zimie wieje tam dość często silny wiatr, co jeszcze bardziej potęguję uczucie zimna.

rusinowa polana tatry, plener na rusinowej polanie, sesja ślubna na rusinowej polanie, zdjęcia ślubne w górach gdzie na plener ślubny w zimie rusinowa polana tatry, plener na rusinowej polanie

Kasprowy Wierch

Jeden z najczęściej zwiedzanych szczytów w Tatrach. Dostać się tam można z pomocą kolejki górskiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby fotograf dokumentował na pamiątkowych zdjęciach także moment dojeżdżania na miejsce, tym bardziej, że widoki rozpościerające się przez okno kolejki są imponujące. Plenery ślubne na Kasprowym Wierchu sprawiają, że zdjęcia wychodzą w aurze nieco zamglonej i mroźnej. Widoczny jest artystyczny efekt działania tutejszej przyrody. Można przygotować serię zdjęć nieco bardziej „na luzie”, w czasie nauki jazdy na nartach, bowiem nie można zapomnieć o tym, że Kasprowy Wierch jest jednym z najważniejszych ośrodków narciarskich.

Nosal

Bardzo popularny szczyt wśród chętnych do wszelkiego rodzaju sesji, nie tylko plenerowych sesji ślubnych. Stoki są bardzo zalesione, dzięki czemu w trakcie organizacji sesji plenerowej można mieć pewność, że zieleń obecna w przyrodzie znajdzie swoje odbicie także na fotografiach. Z wierzchołków zaobserwować można malownicze krajobrazy Czerwonych Wierchów, a także Giewontu, Doliny Bystrej i Gąsienicowej.

Dolina Chochołowska

To największa pod kątem obszaru dolina położona w Tatrach. Zajmuje cały rejon wsi Witów. Na tle Panoramy Chochołowskiej wychodzą najbardziej magiczne zdjęcia ślubne w formie plenerów. Spaceruje się tu niezwykle płynnie i lekko. Zostaje to łatwo uwiecznione na różnych fotografiach o odmiennej kolorystyce. Świetnie zaprezentować można plenerowe rozwiązania na tle okolicznych schronisk. Do uwiecznienia na tle fotografii plenerowej czekają też w kolejce Polana pod Jaworki, Mnichy Chochołowskie, czy Wyżnia. Widok na Kominiarski Wierch najpiękniejszy jest wiosną, czyli wtedy, gdy kwitną krokusy!

Dolina Strążyska z wodospadem

Kraina geograficzna najpiękniej prezentująca się jesienią. Idealna do fotografii z plenerów ślubnych o nieco bardziej refleksyjnym charakterze. Na uwagę zasługują wysokie szpalery drzew, na których tle człowiek staje się po prostu drobny i niepozorny. Propozycja dla wszystkich wielbicieli dalekich kadrów, którzy cenią nie tylko koncentrowanie się na Parze Młodej, ale też na wszelkich okolicznościach bajecznej przyrody, wprowadzających do fotografii zupełnie nową jakość. Zdjęcia na tle wodospadu oddają całą elegancję tego miejsca, choć dawniej głównie pasano tu owce.

Dolina Kościeliska

Najatrakcyjniejsze pod względem liczby wapiennych form skalnych miejsce w Tatrach. Jego dodatkowym atutem są także liczne wąwozy oraz jaskinie. Warto wybrać się tutaj na plener ślubny w godzinach wieczornych, gdy odwiedza to miejsce znacznie mniej turystów, niż w ciągu dnia. Jako ciekawy pomysł na tło w czasie sesji wybrać można np. Pośrednią Kościeliską Bramę, liczne potoki oraz kapliczki zbójnickie. To wszystko tworzy niepowtarzalny klimat!

Dolina 5 stawów polskich

Krajobraz wysokogórski, Zbocza gór, a także doliny są w znacznym stopniu porośnięte kosodrzewiną, dzięki czemu na zdjęciach plenerowych niezwykle silnie wybija się intensywna zieleń o bardzo soczystym odcieniu. Warto w przypływie pozytywnej energii wybrać się także nad Czarny Staw Polski oraz Szpiglasowy Wierch. Właśnie tam, w promieniach dziennego, górskiego słońca, wychodzą najpiękniejsze zdjęcia! Pomysłów na uatrakcyjnienie sesji plenerowej dostarczą z pewnością także okoliczne zjawiska przyrodnicze, położone niedaleko miejscowych schronisk. 

Najciekawsze miejsca na plener ślubny w Tatrach

Mam nadzieję, iż dotrwaliście do końca i wiedza tu zawarta pomoże Wam w zorganizowaniu swojego wymarzonego pleneru ślubnego w Tatrach, zerknijcie również na inne moje sesje ślubne: Plener ślubny w Lanckoronie oraz sesję ślubną w Katowicach. Mam dla was jeszcze jedną petardę – a mianowicie podsumowanie 2018 roku, które znajdziecie TUTAJ.

Comments
Add Your Comment

Z

Zobacz moje pozostałe sesje

BĘDZIE MI NIEZMIERNIE MIŁO :-)

POWRÓT